Cože? Reklama na Twitteru? Slyšíte správně. Na začátku tahle možnost nebyla, ale Twitter se vyvíjí. Po vstupu na akciový trh se rozhodl k dalšímu kroku. Následovat Facebook.

Zavést placenou reklamu i pro Česko. V září 2014 vybral 12 evropských zemí a zprovoznil jim Twitter Ads. Konečně! Mezi šťastnými jsme i my. Vesele můžeme vylepšovat svoje výsledky na Twitteru. Hurá!

V čem vaší firmě reklama na Twitteru pomůže? Jak prosadíte na tohle budget u šéfa?

NIC neriskujete

To je pruda, platit za zobrazení reklamy. Všiml si jí někdo? Proč platíme i za lidi, kteří ji ignorují? Tyhle problémy s Twitterem nemáte.

 1. Založíte reklamu na ads.twitter.com
 2. Zobrazuje se vašemu cílovému publiku
 3. Platíte jenom za provedené akce

U Twitteru platíte jen za to, že na vaši reklamu někdo reaguje. Může to být třeba prokliknutí odkazu ve tweetu, retweetnují dalším lidem nebo nový follower (člověk, co začne odebírat vaše tweety). Twitter hraje fér. Pokud se reklama nepovede a nikdo si jí nevšímá – máte ji zadarmo.

Nemáte výsledky? Zařídíme

Vyberte si druh Twitter Ads podle toho, čeho chcete dosáhnout. Peskuje vás šéf za malý počet followerů? Klesla vám návštěvnost webovek? Vyřešte to s Twitterem. Reklamu můžete zaměřit na některý z těchto cílů:

  1. Dosah tweetů. Dejte o vašem účtu vědět. Podpořte oblíbenost příspěvků a interakce ostatních uživatelů. Zobrazí se mnohem více lidem.
  2. Prokliky na web. Přiveďte návštěvníky na váš web. Naveďte je přímo k nákupu nebo třeba k registraci. Je to na vás.

Twitter reklama od O2 - proklik na web|DigitalniDurian.cz

Zdroj: Twitter O2

  1. Noví followeři. Rozšiřte řady vašich obdivovatelů. Mít mnoho followerů je na Twitteru klíčové. Uvidí pravidelně vaše příspěvky.Twitter reklama od Samsungu - získání followerů|DigitalniDurian.cz

Zdroj: Twitter Samsung

 1. Sbírka kontaktů. Získejte emailové adresy lidí, které zajímáte. V příspěvku máte tlačítko pro přímou registraci. Nepotřebujete vlastní formulář na webu ani nikde jinde.
 2. Stažení mobilní aplikace. Máte vlastní aplikaci a chcete, aby ji lidé stahovali a používali? Vyberte si tento typ reklamy. Příspěvek obsahuje tlačítko pro přímou instalaci aplikace. Zákazníci nemusí nic složitě hledat.

Twitter chce mít reklamy relevantní a zobrazovat je správným lidem. To je výhodné pro uživatele i firmy. Nelíbí se vám zobrazená reklama? Dejte Twitteru vědět. Slouží k tomu speciální tlačítko.

Twitter reklama od vodafone - tlačítko Pryč s tím|DigitalniDurian.cz

Zdroj: Twitter Vodafone

Twitter Ads se skvěle hodí pro nastartování nového účtu. Na sociálních sítích nedostanete odezvu hned. Followeři přibývají zpočátku pomalu, obliba vašeho účtu stoupá. Nemáte trpělivost? Nebo čas? Rozjeďte to s reklamou na Twitteru. Výsledky přijdou. A vy můžete slavit.

Ovládání účtu na Twitteru běží v češtině. Žádné zbytečné překážky. Pro nastavení reklamy je to jinak. Adresa ads.twitter.com je společná pro uživatele za všech zemí. Takže v angličtině.

Nechcete se zdržovat zkoumáním reklamního systému? Vymýšlením strategie? Hledání správného textu?

Chtějte po sociálních sítích výsledky. Rádi vám pomůžeme.